Moda odchodzi tylko na jakiś czas

Moda zmienia się, to oczywiste. Fasony pojawiają się, znikają i znowu powracają po kilku latach.

Dekada lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w dziewiątej dekadzie zeszłego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ten krój.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku modne były bardzo obcisłe i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia popularne były bardzo szerokie marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten trend.

 

https://litfashion.pl

praca przez Internet Previous post Internet – miejsce pracy?
Next post Nowy trend w modzie. Ale to już było!