Promocja w Google

Wyszukiwarka Google jest najpopularniejszym serwisem w Internecie służącym do szukania informacji a wskutek tego najpotężniejszym źródłem ruchu dla stron WWW. Co zdecydowało o tak wielkim sukcesie wyszukiwarki Google?

Zadecydowały o tym dwie cechy. Sukces mógł zdarzyć się tylko w sytuacji zaistnienia owych dwóch cech naraz. Są to: prostota i wysoka jakość wyników.
Prostota
Ogólnie koncepcja wyszukiwarek jest pierwszorzędna. W pasek wyszukiwania wpisuje się po prostu frazę związaną z interesującymi nas informacjami. W rezultacie serwis zwraca w formie listy linki do witryn WWW które zawierają interesujące nas treści.
Zanim Google przejęło pałeczkę pierwszeństwa w kwestii wyszukiwania informacji w Internecie panowały portale, będące zbiorami posegregowanych tematycznie odsyłaczy do różnych stron w sieci. Były to wielce rozbudowane witryny i wyszukiwanie nowych informacji mogło być nieco niełatwe. Trzeba było zorientować się w budowie danego serwisu, żeby znaleźć potrzebną informację. Portale były uzupełniane o sekcje własnych treści. Do dzisiejszych czasów te serwisy – o ile wcześniej nie zniknęły – przeobraziły się właśnie w magazyny artykułów własnych a funkcja katalogowania w dużym stopniu została ograniczona. Natomiast w odróżnieniu od portali wyszukiwarki zaproponowały coś innego. Co prawda wiele z nich było tak zaprojektowanych, że witryna wyglądała jak katalog stron WWW, jednakże sama wyszukiwarka w kwestii designu to było po prostu pole do wpisania szukanej frazy. Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę Google to Google zrezygnowano z rozbudowanej strony głównej na rzecz minimalizmu. Na stronie głównej oprócz logo i pola wyszukiwania nie ma wiele więcej elementów. Natomiast same potężne możliwości wyszukiwarki wystarczają i przewyższają wysoce możliwości wyszukiwania informacji jakie dawały portale w formule katalogów witryn WWW.

Jakość wyników wyszukiwań
Wyszukiwarka Google zwracała bardzo celne wyniki. Do tego ilość zaindeksowanych witryn internetowych znacząco przekraczała ilość zaindeksowanych witryn internetowych w każdym portalu.

Dlaczego ruch z wyszukiwarek internetowych jest bardzo wartościowy

Jeżeli internauta wejdzie na twoją witrynę WWW z wyszukiwarki, oznacza to, że najprawdopodobniej wpisał w pasek wyszukiwania słowo kluczowe lub frazę, pod kątem której twoja strona WWW ma dobre pozycje. Większość internautów wchodzi na witryny WWW tylko z pierwszej strony wyników wyszukiwań. Zazwyczaj są to frazy związane właśnie z działalnością przedsiębiorstwa. Słowem na witrynę internetową wchodzą osoby, które świadomie poszukują konkretnego słowa kluczowego lub frazy. Generalnie nie są to wejścia przypadkowe, ale ludzi zainteresowanych właśnie tym rodzajem produktu lub usługi jaki proponujesz na swojej stronie.

W jaki sposób znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwań wyszukiwarki Google na interesujące Ciebie słowa kluczowe lub frazy?

Są cztery sposoby.

Wypozycjonowanie strony internetowej na pierwszą stronę w wynikach naturalnych

Miejsca w pierwszej dziesiątce wyników organicznych są to niezmiennie od wielu lat najwartościowsze miejsca jeżeli chodzi o promocję i budowanie wizerunku witryny WWW. Prawdopodobnie dużo internautów chętniej klika na linki z wyników naturalnych niż na linki sponsorowane. Miejsce w pierwszej dziesiątce świadczą o wartości witryny. Rzadko ktoś będzie pozycjonował stronę, która nie niesie w sobie wartości dla odbiorcy i tym samym ma nikłe możliwości sprzedania usługi lub towaru albo rozpropagowania jakiejś idei.

Pojawiło się pojęcie SEO – czyli Search Engine Optimization, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Jest to dziedzina interdyscyplinarna, w skład której wchodzą: przynajmniej podstawy webmasteringu, analiza wielu danych z sieci, obsługa serwerów, wiedza na temat domen internetowych, UX, copywriting, marketing.

Powszechnie używa się zamiennie pojęć SEO oraz pozycjonowanie stron WWW. Nie jest to poprawne, ponieważ termin pozycjonowanie jest szersze, SEO jest częścią działań pozycjonowania. Na pozycjonowanie witryn WWW składają się działania on site oraz off-site. On site to właśnie SEO, czyli optymalizacja witryny. Off-site to po prostu linkbuilding, czyli zdobywanie odsyłaczy do strony pozycjonowanej na innych witrynach internetowych.

Specjalista SEO powinien znać się na każdym aspekcie pozycjonowania, jednakże już w tej dziedzinie wyodrębniają się osoby, które specjalizują się na przykład tylko w linkbuildingu.

Usługi specjalisty SEO to w aktualnych czasach nader pożądane usługi. Miejsce w pierwszej trójce wyników wyszukiwania, w tak zwanych serpach w Google to niejednokrotnie przyczyna osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Linki sponsorowane

W odróżnieniu od pozycjonowania w przypadku reklamy kontekstowej witryna internetowa która ma być reklamowana pojawia się na pierwszej stronie wyników od razu po uruchomieniu kampanii. Jest to bardzo przydatne, jeżeli właśnie zależy nam na czasie. Wyszukiwarka Google daje do dyspozycji bardzo rozbudowany panel, w którym można zoptymalizować kampanie zarówno pod kątem ruchu jak i kosztów. Wielce pomocnym narzędziem jest serwis z propozycjami słów kluczowych. Trzeba dodać że linki sponsorowane mogą być wyświetlane także na stronach internetowych sieci partnerskiej.

Mapy Google

Wyniki map Google wyświetlają się na górze strony wyników wyszukiwania. Mapy Google nie zawsze pojawiają się. Na mapie umieszczone są punkty oznaczające miejsca stanowiące odpowiedź na słowo kluczowe lub frazę a poniżej dane tych miejsc.

Google Moja Firma

Google daje możliwość założenia wizytówki swojej przedsiębiorstwa. Można tam umieścić oprócz podstawowych danych również odnośnik do witryny firmowej a także sprzedawane produkty.

https://semhub.pl/specjalista-seo/

Previous post Wątroba
Next post Afrykańskie mango