Afrykańskie mango

Afrykańskie drzewo mango rośnie w tropikalnych lasach Afryki. Opisywana roślina jest ponad to uprawiane w gospodarstwach w środkowej i zachodniej części kontynentu. opisywane drzewo wzrasta od 10 do 40 m wysokości. Ciemnozielone liście są gęste. Afrykańskie mango osiąga dojrzałość i zaczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Liczne badania wskazują na ewentualne wykorzystanie przemysłowe opisywanej rośliny w fabrykacji żywności, kosmetyków i produktów farmaceutycznych.

Właściwości

Badania nad rośliną wykazały korzystny wpływ w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe i antyoksydacyjne.

Działanie przeciwbólowe

Roślina objawia też właściwości przeciwbólowe.

Działanie antyoksydacyjne

Afrykańskie mango wykazuje przeciwutleniające.

Odziaływanie przeciwbakteryjne

Liście drzewa i korzenie przejawiają oddziaływanie przeciwbakteryjne.

Afrykańskie mango może pomagać w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości redukujące stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne wykazały obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.

Otyłość
Roślina wykazuje właściwości odchudzające.

Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.

Afrykańskie mango jest popularnym środkiem na odchudzanie. Jest pomocna także w wypadkach gdy gubienie wagi idzie nader opornie.

Jednym ze komponentów które czynią z afrykańskiego mango roślinę sprzyjającą zdrowiu a jednocześnie pomagającą w odchudzaniu są polifenole. Są to związki o działaniu mocno antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.

african mango

Previous post Promocja w Google
Next post Ważna dla skóry i nie tylko – witamina A