Jak NIE pielęgnować ciała?

Mało kto jest w stanie stanąć przed lustrem i powiedzieć szczerze, że w pełni akceptuje swój wygląd. Ludziom, a zwłaszcza kobietom, zawsze coś nie pasuje i praktycznie nigdy ich uroda nie odpowiada im w stu procentach. Z tego właśnie powodu szukają różnych metod na poprawienie prezencji, które wynajdują głównie przez Internet. Niektóre z nich są powielane na niemalże wszystkich stronach dotyczących urody, ale mimo tego nie powinno się z nich korzystać, bo nie mają one praktycznie żadnej skuteczności.

Pierwszy nieskuteczny, ale jakże popularny sposób polega na zwalczaniu pryszczy i zaskórników… zmywaczem do paznokci! Pewnie niektórych to zdziwi, ale ta porada pojawiała się już nie tylko w Internecie, a również w ogólnodostępnych magazynach, które jednak powinny dbać o jakość publikowanych treści. A zmywacz w żadnym wypadku nie poradzi sobie z pryszczami. Według osób zachwalających tę teorię ma on wysuszać krostki poprzez zawarty w nim aceton bądź alkohol, ale wysuszenie nie jest równe zlikwidowaniu. Równie dobrze taką krostkę można by było posmarować zwykłą wódką. A czy jakakolwiek kobieta ośmieliłaby się to zrobić?

Prawidłowa pielęgnacja musi też uwzględniać długie i relaksujące kąpiele. Wszystkim kojarzą się one z czymś miłym i upiększającym. Nawet w telewizji, książkach i innych mediach często tworzy się obrazy kobiet przesiadujących w wannie, które w ten sposób przygotowują się do ważnych wyjść – czy to randki, czy to imprezy w klubie. A jednak gorąca woda bardziej szkodzi skórze niżeli jej pomaga. Co innego wypocić się i oczyścić się z toksyn w saunie bądź solance, a co innego leżeć plackiem w wodzie z dodatkiem mydlin, które jedynie wysuszą skórę. A gdy ciału zabraknie wody, na pewno nie będzie ono dobrze wyglądać. Uroda ulegnie wręcz pogorszeniu. Od takich kąpieli lepsze są zatem szybkie prysznice.

https://esticlinic.pl/oferta/medycyna-estetyczna/

Previous post Sen
Next post Włosy, skóra, paznokcie – zadbaj o krzem