drewniane biurko

Konserwacja mebli drewnianych

Niemalże każdy naturalny materiał wymaga regularnej konserwacji. Zabieg ten powinieneś przeprowadzać przynajmniej raz na kilka miesięcy. Staraj się o nim nie zapominać. To dobra i systematyczna konserwacja sprawi, że twoje meble z drewna już zawsze będą wyglądać świetnie.

Możesz zdecydować się na jedną z dwóch najpopularniejszych metod konserwacji drewna – olejowanie bądź woskowanie. W obu przypadkach konieczne będzie regularne powtarzanie zabiegu. Zarówno wosk, jak i olej z czasem zaczyna się po prostu ulatniać, a wtedy należy nałożyć jego kolejną warstwę, by meble cały czas były odpowiednio zabezpieczone. Rób to przynajmniej dwa, a najlepiej trzy razy w roku. Lakier i olej pozwolą ci zachować wszystkie pierwotne właściwości drewna, a przy okazji przepięknie wpłyną na wygląd jego powierzchni. Dzięki nim twoje meble będą błyszczeć i nigdy nie staną się matowe.

Schody drewniane Bydgoszcz

Przed zakonserwowaniem mebli zawsze powinieneś je jednak wyczyścić. Jest to kluczowy krok, o którym nie wolno ci zapominać. Zanim sięgniesz po wosk, olej lub lakier, przetrzyj meble na mokro, a następnie wytrzyj je do sucha. Dopiero wtedy będą one gotowe na przyjęcie preparatu konserwującego – czy to lakieru, czy to oleju.

Previous post W jaki sposób pielęgnować skórę zimową porą?
Next post Trochę wiadomości na temat kurkumy