Dropshipping – korzyści

Dropshipping zasadza się na systemie trójstronnym pomiędzy klientem, sprzedawcą i dostawcą. W przypadku zakupu przez Internet, klient korzysta ze strony internetowej e-commerce sprzedawcy, który oferuje produkty, których nie ma w magazynie.
W chwili złożenia zamówienia klient dokonuje zakupu u dostawcy, który jest odpowiedzialny za dostawę do klienta. W tym systemie detalistę można zatem przyrównać do usługodawcy odpowiedzialnego za sprzedaż produktu, który nie zajmuje się odcinkami łańcucha logistycznego. Odpowiedzialność za logistykę spoczywa na dostawcy. Ten model sprzedaży daje sprzedawcy znaczną elastyczność i pozwala mu skoncentrować się jedynie na sprzedaży.

Dla sprzedawcy dopiero rozpoczynającego swoją przygodę z e-handlem, dropshipping ma niewątpliwe zalety, których nie należy lekceważyć. W systemie tym, nie musisz inwestować ogromnego kapitału początkowego. Możliwe staje się uruchomienie projektu biznesowego z niedużą sumą pieniędzy, co jest doskonałym sposobem na wprowadzenie małych i średnich przedsiębiorstw na rynek. W rzeczywistości nie ma ryzyka posiadania dużej ilości niesprzedanych produktów.  Wspaniała jest również możliwość posiadania bogatego i zróżnicowanego katalogu dostępnego od początku działalności. Jest to ogromna atrakcja dla młodego przedsiębiorstwa.

Previous post Kremy z filtrem, czyli kremy SPF
Next post Reklama