Znamienite cechy lawendy

 Co sprawiło, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim urocze kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego sposobu na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się rewelacyjnie sprawdzić jako przyprawa. Jej liście są idealnym dodatkiem do dań z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardziej popularnych roślin wywodzących się z regionu Morza Śródziemnego. Aktualnie jej uprawy napotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła wielką popularność jako roślina lecznicza.

Previous post Reklama
Next post Zachwycająca uroda