Ważne kwestie dotyczące makijażu

Wybieramy barwę podkładu.

Zamierzając otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, musimy dużą wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy zasadnicze typy skóry. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Najczęściej otrzymujemy ich kilka albo kilkanaście do wyboru, zatem każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednakże już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej skóry.

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany teren  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go odpowiednio robić? Zamiast od razu zakładać swoją klęskę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka formuje eksperta. A ten rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, jak już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to choćby w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże trochę czasu na owe szkolenia. Jeśli trzymasz pomadę albo cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na uczelnię. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas usiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jakie wrażenie robią twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie owych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz też nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest zaś tak dużo. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Wypróbuj również różne kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do tradycyjnej kredki. Przypuszczalnie znacznie fajniejszy wynik osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Wim Hof

Previous post Gdzie budować odnośniki dofollow do swojej strony internetowej
Next post Zadbaj o zdrowie psychiczne i fizyczne